კიევის ლგბტ თემმა 18 ივნისს დედაქალაქში გეი აღლუმი დააანონსა
18 ივნისს კიევში, საერთაშორისო „ლგბტ სიამაყის თვის“ ფარგლებში, ერთობლივი „თანასწორობის მარში“ Kyiv Pride და Riga Pride გაიმართება.
კვირას, 18 ივნისს კიევში, კიევისა და რიგის ლგბტ თემის „სიამაყის მარში“ გაიმართება. ამის შესახებ ლგბტ თემის წარმომადგენლებმა Skeptic's Telegram-ის არხის მიერ გამოქვეყნებულ ვიდეოში განაცხადეს.
გეპატიჟებით 18 ივნისს, შუადღის 12 საათზე, რათა აღუდგეთ ადამიანის უფლებებს და უკრაინას Riga Pride-ზე, რომელიც კიევ პრაიდთან ერთად მსვლელობას გამართავს“, - აცხადებენ ლგბტ ადამიანების უფლებებისთვის მებრძოლები. ღონისძიების ადგილი არ იყო მითითებული.
მანამდე გავრცელდა ინფორმაცია, რომ 2022 წელს, ომის გამო, კიევში გეი პრაიდის აღლუმი არ გაიმართება. სამაგიეროდ, ვარშავაში ლგბტ თემის მთავარი ღონისძიება იგეგმებოდა. უკრაინელი ლგბტ ადამიანები ასევე მიდიან აქციებზე ევროპის სხვადასხვა ქალაქში.