რკე-ის კარდინალმა ისაუბრა პლანეტის მოსახლეობაზე სრული კონტროლის საფრთხეზე
ვატიკანის ყოფილმა ელჩმა შეერთებულ შტატებში განაცხადა, რომ მსოფლიოში გადატრიალება ხდება, რომელშიც ყველა მმართველი და პოლიტიკური კლასის წარმომადგენელი მონაწილეობს.
ვიგანოს კათოლიკე მთავარეპისკოპოსმა, ვატიკანის ყოფილმა ელჩმა შეერთებულ შტატებში, თქვა, რომ მასონობა იყენებს ჯანმო-ს და „ეკლესიას“ თავისი გლობალური გადატრიალებისთვის. ამის შესახებ მან ტელეკომპანია Byoblu-სთვის მიცემულ ინტერვიუში განაცხადა.
„ჩვენ გვმართავენ კრიმინალური შეთქმულების გლობალური ლობის წევრები, რომლებიც პირდაპირ გვეუბნებიან, რომ მათი გეგმა ჩვენი განადგურებაა და ჩვენ ყველანი აქ ვსხედვართ და ვფიქრობთ, რატომ უნდა ვატაროთ ნიღბები ავტობუსებში და არა რესტორნებში. იმ ყველაფრის პრობლემა, რაც ხდება, არის არა მხოლოდ მმართველი კლასის, არამედ მოსახლეობის მნიშვნელოვანი ნაწილის მორალური და ეთიკური მარცხი“, - აღნიშნა კარდინალმა.
კარლ მარია ვიგანოს თქმით, გაეროს 2030 წლის დღის წესრიგი არის ერების და ინდივიდების სიმდიდრის გადაცემა გლობალისტური მაფიის მიერ მართულ დიდ საინვესტიციო ფონდებში და ეს დივერსიული ოპერაცია უნდა დაგმობილი და გასამართლებული იყოს, რადგან ის წარმოადგენს რეალურ ჩუმ გადატრიალებას საზოგადოების წინააღმდეგ.
რკე-ის ეპისკოპოსმა ასევე აღნიშნა, რომ მომავალი გლობალური გაკოტრება არის მხოლოდ საშუალება ბევრად უფრო შემაშფოთებელი მიზნების მისაღწევად, როგორიცაა ტოტალური კონტროლი მსოფლიოს მოსახლეობაზე და მის დამონებაზე, ხალხის სახლების ჩამორთმევა და ბიზნესის განვითარების უუნარობა.
ვიგანო დარწმუნებულია, რომ ენდემურ უმუშევრობას ამწვავებს უკონტროლო იმიგრაცია და საგანგებო სიტუაციები ჯანდაცვაში, შრომის ანაზღაურება მუდმივად ეცემა და მაცხოვრებლებს აკისრებენ უსაზღვროდ დიდ გადასახადს.
კარდინალმა აღნიშნა, რომ დღეს ტრადიციული ოჯახის ღირებულებებს საზოგადოებაში ადგილი არ აქვს, „ახალგაზრდებისთვის თითქმის შეუძლებელია დაქორწინება და შვილების გაჩენა“, განათლება კი დაწყებითი სკოლიდან ნადგურდება.
„აღიარება იმისა, რომ საერთაშორისო კრიმინალურმა ორგანიზაციამ წაგვართვა ჩვენი განუყოფელი უფლებები, არის პირველი და აუცილებელი ნაბიჯი. როგორც კი ეს გააზრებულ იქნება, განსაკუთრებით ინსტიტუციებისა და სასამართლოს გონიერი ნაწილის მიერ, შესაძლებელი იქნება მოღალატეების პასუხისგებაში მიცემა, რომლებმაც შესაძლებელი გახადეს ეს ჩუმი გადატრიალება და სამუდამოდ განდევნონ ისინი პოლიტიკური სცენიდან“, - თქვა ვატიკანის ყოფილმა ელჩმა Შეერთებული შტატები.
მანამდე მჟკ-მ გაავრცელა ინფორმაცია, რომ იტალიაში გეი წყვილმა პირველად მიიღო საეკლესიო კურთხევა „ქორწინებისთვის“.