ანტიოქიის ეკლესიის სამღვდელოება უმე-ს როვენის ეპარქიას ეწვია
2021 წლის 1 აგვისტოს ღირსი სერაფიმე საროველის ხსენების დღეს, გოროდოკსის წმინდა ნიკოლოზის ქალთა მონასტერს, წმინდა გიორგის სამონასტრო ეკლესიას ეწვია ანტიოქიის მართლმადიდებელი ეკლესიის დელეგაცია პატრიარქის ვიკარიუსის, სელევკიის ეპისკოპოს ეფრემის მეთაურობით.
სამღვდელოება შეხვდა დუბენსკის ეპისკოპოს პიმენს, უმე-ს როვენის ეპარქიის ვიკარიუსსა და სამონასტრო ეკლესიის დებს.
ვიზიტის დროს მოძმე ეკლესიის წარმომადგენლები შეხვდნენ სავანის მკვიდრებს, გამოკითხეს უმე-ში არსებული სიტუაცია, თაყვანი სცეს წმინდა ხატებს.
„ჩვენ გვთხოვეს გველოცა ანტიოქიის მართლმადიდებელი ეკლესიისთვის, - გვიყვება დედაო (ჩერნეცკაია), წმინდა გიორგის სამონასტრო ეკლესიის მონაზონი. - თავის მხრივ, ჩვენც ვთხოვეთ ლოცვები“.
წმინდა გიორგის სამონასტრო ეკლესიის ტაძარში ვიზიტის დროს მოვიდა სიძე-პატარძალი ქორწინების საიდუმლოების აღსასრულებლად, ანტიოქიის მართლმადიდებელი ეკლესიის ეპისკოპოსმა ეფრემმა დალოცა ახალშეუღლებულები.
ანტიოქიის ეკლესიის წარმომადგენლები უკვე ერთი კვირაა უკრაინაში იმყოფებიან. ისინი უკრაინის მართლმადიდებელი ეკლესიის მოწვევით ჩამოვიდნენ კიევის რუსეთის მართლმადიდებლობის დღისადმი მიძღვნილ ღონისძიებებში მონაწილეობის მისაღებად.
როგორც მჟკ გვატყობინებდა, ანტიოქიის ეკლესიის პატრიარქმა უმე-ს მიულოცა მთავარი ვლადიმირის ხსენების დღე.