ლვოვში პედოფილიის ბრალდებით დააკავეს მეუ-ს "დიაკონი"
სამართალდამცავებმა „სასულიერო პირი“ დააკავეს, რომელიც წლების განმავლობაში საკუთარ ქალიშვილზე ძალადობდა.
ლვოვში პოლიციის თანამშრომლებმა 44 წლის მამაკაცი დააკავეს, რომელიც ეჭვმიტანილია მისი არასრულწლოვანი ქალიშვილის გაუპატიურებაში. ამის შესახებ ინფორმაციას Facebook-ზე ლვოვის ოლქის პოლიციის პრესსამსახური ავრცელებს.
დეპარტამენტში აღნიშნეს, რომ ბავშვის მამა ასევე „მცირეწლოვანს აიძულებდა, ეწარმოებინა პორნოგრაფიული მასალები და სექსუალური ვნების დაკმაყოფილებას არაბუნებრივი გზით“.
მოგვიანებით, Tvoemisto.tv-ს ჟურნალისტებმა გაარკვიეს, რომ პედოფილიაში ეჭვმიტანილი მამაკაცი არის მეუ-ს ლვოვის ერთ-ერთი მრევლის „დიაკონი“, რომელიც ადრე უმე(კ)-ის იურისდიქციაში იყო.
ჟურნალისტები ამტკიცებენ, რომ „მღვდელი“ არაერთხელ ყოფილა დაქორწინებული და რამდენიმე შვილი ჰყავს.
„სრულწლოვნების მიღწევის შემდეგ, დაზარალებულმა დახმარებისთვის მიმართა ფსიქოლოგს და მოგვიანებით აცნობა სამართალდამცავებს იმ დანაშაულების შესახებ, რომელსაც მამამისი წლების განმავლობაში ჩადიოდა მის მიმართ“, - აცხადებენ პოლიციაში.
სასამართლომ მას აღკვეთის ღონისძიების სახით პატიმრობა გირაოს უფლების გარეშე მიუსაჯა.
როგორც მჟკ იტყობინება, ამერიკელმა პოლიტიკოსმა ქეთი პორტერმა განაცხადა, რომ პედოფილია დანაშაული არ არის.