ვიშგოროდში მეუ-ს კლირიკოსებმა პანტელეიმონის ტაძარი მიიტაცეს
დილით ადრე ვიშგოროდში დუმენკოს „მღვდლები“ კვლავ ჭრიდნენ უმე-ს ტაძრის ბოქლომებს და მათ სიწმინდე მიიტაცეს.
2024 წლის 24 თებერვალს დილით ადრე ვიშგოროდში მეუ-ს კლირიკოსები იური ბოლშაკოვი და ვიტალი კლოსი კვლავ ჭრიდნენ ბოქლომებს და მათ უმე-ს პანტელეიმონის ტაძარი მიიტაცეს, - იუწყება «Дозор».
ვიდეოს კადრებში პანტელეიმონის სამრევლოს წინამძღვარი უახლოვდება თავის ტაძარს, რომელიც პოლიციის მიერ არის ბლოკირებული და იქ აგრეთვე მეუ-ს „მღვდლები“ იური ბოლშაკოვი (წინამძღვარი სოფელ ფენევიჩში) და ვიტალი კლოსი არიან, რომლებმაც 2023 წლის შემოდგომაზე მონაწილეობა მიიღეს ვიშგოროდში უმე-ს ბორისოგლებსკის ტაძრის მიტაცებაში.
ბოლშაკოვს რეაქციები შენელებული ჰქონდა და მისი ქცევა ჰგავდა ალკოჰოლური თრობის მდგომარეობაში მყოფი ადამიანის ქცევას. წინამძღვრის კითხვაზე, რა უფლებით მოჭრა მან ბოქლომები და საერთოდ რა აკავშირებს მას ამ ტაძართან, ბოლშაკოვმა განაცხადა, რომ მას „საკადასტრო ნომერი აქვს“.
ვიტალი კლოსი აფრიალებდა რაღაც დოკუმენტს, როგორც ის ამტკიცებდა, „საკუთრების უფლებას“, მაგრამ არავის მას არ აჩვენებდა.
პოლიცია და უუს-ს წარმომადგენლები, რომლებიც ტაძართან იმყოფებოდნენ, დამპყრობლებს უჭერდნენ მხარს.
მანამდე მჟკ წერდა, რომ 21 თებერვალს იური ბოლშაკოვი დილით ადრე უკვე პანტელეიმონის ტაძრის ბოქლომებს ჭრიდა. თავისი ქმედებები მან მაშინ ახსნა იმით, რომ „ვერ დაიძინა“ და „ლოცვა მოუნდა“.