საფრანგეთში ესროლეს მამაკაცს, რომელმაც სინაგოგის დაწვა სცადა
ფრანგულ რუანაში პოლიციამ ესროლა მამაკაცს, რომელიც ცდილობდა სინაგოგის დაწვას და სამართალდამცველებს თავს დაესხა დანით, - დაწერა თავის X გვერდზე საფრანგეთის შინაგან საქმეთა მინისტრმა ჟერალდ დარმანენმა.
გამომცემლობა Le Figaro-მ აღწერა შემთხვევის დეტალები: პოლიცია ადგილზე მივიდა დაახლოებით 6:45-ზე შეტყობინების შემდეგ იმაზე, რომ სინაგოგის თავზე ჩანს კვამლი. მათ სახურავზე აღმოაჩინეს მამაკაცი, ის აღმოჩნდა შეიარაღებული დანით, რომელსაც ჰქონდა 20 სმ-ზე მეტი სიგრძის პირი და მეტალის წკეპლა. ჩამოსვლისას ბოროტმოქმედი შეეცადა ერთ-ერთი პოლიციელის დაჭრას, რომლის შემდეგ მან გამოიყენა თავისი იარაღი,
საბუთები თავდამსხმელს თან არ ჰქონდა, მისი პიროვნების დადგენას ცდილობენ სამართალდამცველები.
როგორც მჟკ იუწყებოდა, ადრე უცნობებმა დაწვეს უმე-ს სამების ტაძარის ჩერნიგოვის ოლქის სოფელ ხალიავინში, რის შედეგადაც განადგურებულ იქნა სამრეკლო, სახურავი და საკურთხევლის საფარველი.