მისი უნეტარესი მიტროპოლიტი ონუფრე: ომი მძიმე ცოდვაა ღვთის წინაშე
დონბასში სამხედრო ესკალაციის გამწვავების შემდეგ, უმე-ის წინამძღვარმა მოუწოდა გაძლიერდეს ლოცვები უკრაინაში მშვიდობისთვის.
უკრაინის აღმოსავლეთში სამხედრო ესკალაციის გამწვავებასთან დაკავშირებით, უკრაინის მართლმადიდებლური ეკლესიის წინამძღვარმა, მისმა უნეტარესმა მიტროპოლიტმა ონუფრემ ჩვენი სახელმწიფოს მორწმუნეებს მიმართა მოწოდებით, გააძლიერონ ლოცვა ქვეყანაში მშვიდობისთვის. ამის შესახებ უმე-ის საინფორმაციო და საგანმანათლებლო დეპარტამენტი იტყობინება.
უკრაინის მართლმადიდებელი ეკლესია თანმიმდევრულად უჭერს მხარს უკრაინის ტერიტორიულ მთლიანობას და მოუწოდებს თავის მორწმუნეებს, ილოცონ მშვიდობისთვის ჩვენს უკრაინულ სახელმწიფოში და მთელ მსოფლიოში“, - აღნიშნა პრემიერმა.
„მოვუწოდებ სახელმწიფოების ლიდერებს და ყველას, ვისზეც ეს არის დამოკიდებული, თავიდან აიცილონ ახალი ომი. ომი მძიმე ცოდვაა ღვთის წინაშე!” - განაცხადა მიტროპოლიტმა ონუფრიმ.
როგორც მჟკ იტყობინება, ბარიშევის ეპისკოპოსმა ვიქტორმა (კოცაბამ) ისაუბრა უმე-ის როლზე უკრაინის გაერთიანებაში.