მისმა უნეტარესმა მიმართა მათ, ვინც ლავრის პიკეტირებას აპირებს
უმე-ის წინამძღვარმა რადიკალებს შეახსენა, რომ თითოეულ მათგანს ღვთის განაჩენი ემუქრება და სთხოვა, არ შეურაცხყონ სალოცავი უღირსი საქციელით.
მისი უნეტარესი მიტროპოლიტი ონუფრი, რომელიც კიევ-პეჩერის ლავრაში მოვიდა ბერებისა და მორწმუნეების მხარდასაჭერად, ასევე მიუბრუნდა მათ, ვინც დღითიდღე მთელ ძალას ახმარს მონასტრის მრევლისა და მკვიდრების „გადარჩენას“.
მჟკ-ს ცნობით, კორესპონდენტის კითხვაზე, თუ რას ეტყოდა აქციის მონაწილეებს, მთავარპასტორმა შეახსენა, რომ თითოეული ჩვენგანი ღვთის წინაშე წარსდგება.
„მათ, ვინც ცეკვავს, მღერის იმ ადგილას, რომელიც ჩვენი ასკეტების ცრემლით, სისხლით, ოფლით არის მორწყული, მინდა ვუთხრა: ნუ გმობთ და ბილწავთ სალოცავს თქვენი უღირსი საქციელით. დაე უფალმა გადაარჩინოს ისინი, ვინც მოინანია“, - დასძინა წინამძღვარმა.
შეგახსენებთ, რომ მჟკ თავის Telegram არხზე პირდაპირ ეთერში გადასცემს კიევ-პეჩერის ლავრაში მიმდინარე მოვლენებს.