ეპიფანემ პოტურაევი მეუ-ს ორდენით დააჯილდოვა
ჯილდოს გადასცემდნენ პოლიტიკოსებს „ღვთისა და უკრაინისადმი ერთგული მსახურებისთვის და თავგანწირვისთვის სიკეთისა და სიმართლის გამო“.
2023 წლის 28 ოქტომბერს მეუ-ს ხელმძღვანელმა სახალხო დეპუტატი ნიკიტა პოტურაევი „წმინდა გიორგის ორდენით“ დააჯილდოვა, იუწყება ტელეარხი D1.
დნეპრში ვიზიტის დროს დუმენკომ „წმინდა გიორგის ორდენებით“ დააჯილდოვა სახალხო დეპუტატი, პარტიის „ხალხის მსახურის“ სადეპუტატო ფრაქციის თავმჯდომარის მოადგილე იური კისელი, აგრეთვე ჰუმანტარულ და საინფორმაციო პოლიტიკის საკითხებში კომიტეტის მეთაური ნიკიტა პოტურაევი.
ორდენები გადასცეს „ღვთისა და უკრაინისადმი ერთგული მსახურებისთვის და თავგანწირვისთვის სიკეთისა და სიმართლის გამო“.
მანამდე მჟკ წერდა, რომ პოტურაევმა სახალხო დეპუტატებზე ზეწოლისკენ მოუწოდა, რათა მათ იძულებით აკრძალონ უმე.