სლავიანსკში მიტროპოლიტ არსენის საქმეზე მორიგი შეხვედრა გაიმართა
2024 წლის 24 ივნისს დონეცკის ოლქის სლავიანსკის საქალაქო საოლქო სასამართლომ სვიატოგორსკის მიტროპოლიტ არსენის საქმის მორიგი მოსმენა გამართა. სვიატოგორსკის ლავრის პრესსამსახურის ცნობით, მოსამართლემ გადაწყვიტა საქმის გაგზავნა დნეპერის სააპელაციო სასამართლოში, რადგან მოსმენების დროს წარმოიშვა საკამათო საკითხი, თუ რომელი სასამართლომ უნდა განსაზღვროს შემდგომი აღკვეთის ღონისძიება.
ეპისკოპოსმა არსენიმ შეხვედრაში მონაწილეობა მიიღო დნეპერის წინასწარი დაკავების იზოლატორიდან ვიდეო ბმულით.
„დნეპრის წინასწარი დაკავების ცენტრში 60-დღიანი პატიმრობის შემდეგ, რომელიც ეპისკოპოს არსენს 25 აპრილს ქალაქ დნეპრის ოქტიაბრესკის რაიონულმა სასამართლომ დაუნიშნა, მისი შემდგომი საცხოვრებლის საკითხი საბოლოოდ არ გადაწყვეტილა“, - ნათქვამია შეტყობინებაში.