პაპი ტრანსგენდერებს შეხვდა
საყოველთაო აუდიენციის შემდეგ, რომის პაპმა ფრანცისკემ პატივი დასდო ტრანსგენდერ მიგრანტებს და პირადად შეხვდა - ორ არგენტინელს, ურუგვაელს და პერუელს, იტყობინება Corriere della Sera.
პონტიფიკი ტრანსგენდერებს მიესალმა და ესპანურად ესაუბრა. ერთ-ერთმა თანამოსაუბრემ თქვა, რომ მან პაპისთვის ხორციანი ბლინები მოამზადა, რომის პაპმა ფრანცისკემ სთხოვა, რომ ლანჩზე მიეტანათ მისთვის. შემდეგ რკს-ის ხელმძღვანელმა მათ სკვნილები გადასცა, წერს გაზეთი.
ეს ტრანსგენდერები რომში მომუშავე ლათინო ამერიკელები მეძავები იყვნენ, მაგრამ პანდემიის გამო ,,კლიენტები'' დაკარგეს. დახმარებისთვის კათოლიკურ ეკლესიას მიმართეს. ვატიკანის დავალებით, მღვდელი ეხმარებოდა მიგრანტებს და ახლა მათ შეძლეს პაპთან პირადად შეხვედრა.
„ისინი დაზარალდნენ თავიანთი იდენტობისა და საყოველთაო ზიზღის გამო. აღფრთოვანებული ვიყავი მათი გახარებული სახეების დანახვისას“, - თქვა ერთ-ერთმა მონაზონმა, რომელიც შეესწრო პონტიფიკოსს ტრანსგენდერებთან შეხვედრას.