ოდესაში უმე-ის მონასტერს მეხი დაეცა
ოდესის მედია იუწყება, რომ 27 აგვისტოს ხანძარი გაჩნდა წმინდა ივერიის მონასტერში, რომელიც მდებარეობს ოდესის ზეციურ ასეულტა გამზირზე. თვითმხილველების თქმით, შენობის გუმბათს ელვამ დაარტყა, რამაც ხანძარი გამოიწვია. მოგვიანებით ეს ინფორმაცია ოდესის ოლქის საგანგებო სიტუაციების სამსახურმა დაადასტურა.
საგანგებო სიტუაციების სამსახურმა განაცხადა, რომ მათი დანაყოფები აქტიურად მუშაობდნენ. ხანძრის ჩაქრობა გაართულა დიდი სახანძრო მანქანებისთვის მისასვლელი გზების არარსებობამ. მეხანძრეებმა დაამონტაჟეს ამწე კრანი, საიდანაც შეძლეს 20 მ² ფართობზე ხანძრის სწრაფად ჩაქრობა და ცეცხლის მთელ შენობაში გავრცელების თავიდან აცილება.