უკრაინის ხელისუფლებამ მეხუთედ დაბლოკა მართლმადიდებელ ჟურნალისტთა კავშირის ვებგვერდი
სპეციალური კომუნიკაციების სახელმწიფო სამსახურმა, უკრაინის უსაფრთხოების სამსახურის მოთხოვნით, პროვაიდერებს გასცა ბრძანება დომენის spzh.eu დაბლოკვის შესახებ.
2025 წლის 10 იანვარს სპეციალური კომუნიკაციების სახელმწიფო სამსახურმა გასცა ბრძანება ელექტრონული საკომუნიკაციო სერვისების პროვაიდერებს უკრაინაში მჟკ-ს ვებსაიტის დაბლოკვის შესახებ.
პროვაიდერებს მოეთხოვებათ შეატყობინონ spzh.eu რესურსის დაბლოკვის შესახებ შეტყობინების გაგზავნით სპეციალურ საკომუნიკაციო სამსახურში. ბლოკადა მოქმედებს საომარი მდგომარეობის დასრულებამდე ან გაუქმებამდე. როგორც კომუნიკაციების სახელმწიფო სპეციალური სამსახური ბრძანებაში იუწყება, ბლოკირება უუს-ს მოთხოვნით ხორციელდება.
ეს რესურსის „მართლმადიდებელ ჟურნალისტთა კავშირის“ რიგით მეხუთე დაბლოკვაა.
16.12.2023 მიღებულ იქნა გადაწყვეტილება spzh.news დომენის დაბლოკვის შესახებ
13.03.2024 – spzh.media
12.09.2024 – spzh.live
15.11.2024 – spzh.life
მანამდე ჟურნალისტთა კავშირების კავშირმა დაწერა, რომ უუს-ს მოთხოვნით, უკრაინაში მჟკ-ს ვებგვერდი კიდევ ერთხელ დაიბლოკა.