პარტია "გოლოსის" დეპუტატი მოითხოვს უმე-ის სრულ აკრძალვას
დეპუტატი ინნა სოვსუნი აცხადებს, რომ რუსეთის მართლმადიდებლური ეკლესიის წარმომადგენლები კრემლის აგენტები არიან.
პოლიტიკური პარტია „გოლოსის“ თავმჯდომარის მოადგილე, სახალხო დეპუტატი ინნა სოვსუნი მიიჩნევს, რომ უკრაინის მართლმადიდებლური ეკლესია უნდა აიკრძალოს. ამის შესახებ ვებგვერდი «Голос Змін» იუწყება.
სოვსუნი დარწმუნებულია, რომ „გარდა სისხლის სამართლის საქმეებისა, კანონით უნდა აიკრძალოს მოსკოვის საპატრიარქოს საქმიანობა“.
„ის, რომ რუსეთის მართლმადიდებლური ეკლესიის წარმომადგენლები არიან კრემლის აგენტები, ეჭვი აღარავის ეპარება. განსაკუთრებით სბუ-ს ბოლო ჩხრეკის შემდეგ და მას მერე, რაც მათ აღმოაჩინეს. ეს ნებისმიერ კითხვას სცემს პასუხს. სამწუხაროდ, ახლა მხოლოდ სბუ-დან სისხლის სამართლის პროცესის იმედი გვაქვს“, - განაცხადა დეპუტატმა.
მან გაიხსენა, რომ მისი „პროექტი რუსეთის მართლმადიდებლური ეკლესიის აკრძალვის შესახებ პარლამენტში თითქმის 250 დღის წინ დარეგისტრირდა“.
„არის კიდევ 2 მსგავსი კანონპროექტი. ის ჯერ კიდევ მარტში უნდა აეკრძალათ, მაგრამ მაშინ იყო არგუმენტები, როგორიცაა "მოდით, ნავი არ შევარყიოთ". მაგრამ რუსეთის მართლმადიდებლური ეკლესიის წარმომადგენლები არყევენ ნავს რუსეთის ფედერაციის სასარგებლოდ“, - განაცხადა ,,გოლოსის’’ წარმომადგენელმა.
მანამდე მჟკ წერდა, რომ რადაში კიდევ ერთი კანონპროექტი შევიდა უმე-ის აკრძალვის შესახებ. მოგვიანებით, ინნა სოვსუნმა გამოთქვა უკმაყოფილება, რომ მისი კოლეგები არ ჩქარობდნენ უმე-ის ლიკვიდაციას.