დნეპრში დააკავეს კრიმინალური ავტორიტეტები, მეუ-ს სპონსორის თანაშემწეები
დნიპროში, სამართალდამცავებმა დააკავეს ორი დანაშაულებრივი ავტორიტეტი - სვოდიკი და მაზეპა, იუწყება გამომცემლობა Strana. გამოცემაში მითითებულია, რომ ორივე მათგანი ბიზნესმენისა და კრიმინალური ავტორიტეტის ალექსანდრე პეტროვსკის, მეტსახელად ნარიკის თანაშემწეები არიან.
სვოდიკი და მაზეპა დააკავეს ტბის კუნძულებზე 70 ჰექტარი მიწის მითვისებისთვის ნოვომოსკოვსკის რაიონის სოფლის საბჭოს ტერიტორიაზე, რომლის ათვისებადსაც აპირებდნენ, იუწყება Strana-ს წყარო.
ალექსანდრე პეტროვსკი დასახელებულია მეუ-ს (ყოფილი უმე-კს) მფარველთა შორის. იგი ახლდა პატრიარქ ბართლომეს კიევში ყოფნის დროს 2021 წელს. ასევე 2019 წელს ის სამთავრობო დელეგაციის შემადგენლობაში გაემგზავრა სტამბოლში ტომოსის მისაღებად, რამაც საზოგადოებაში სკანდალი გამოიწვია. პეტროვსკი ასევე არის უმე-კს და მეუ-ს რამდენიმე ორდენის მფლობელი.