პრეზიდენტის ოფისში ზელენსკიმ ებრაელებთან ერთად მენორა აანთო
პრეზიდენტმა უკრაინის ებრაელ სასულიერო პირებთან ერთად მონაწილეობა მიიღო ხანუქას სანთლების დანთების ცერემონიაში.
2023 წლის 7 დეკემბერს ვოლოდიმირ ზელენსკიმ ებრაელ სასულიერო პირებთან ერთად მონაწილეობა მიიღო მენორაზე ხანუქას სანთლების დანთების ცერემონიაში, იუწყება პრეზიდენტის ვებგვერდი.
ცერემონია პრეზიდენტის ადმინისტრაციის შენობაში ხანუქას დღესასწაულის დაწყების აღსანიშნავად გაიმართა. ზელენსკისთან რაბინები მთელი უკრაინიდან მოვიდნენ. პრეზიდენტის თქმით, ხანუქას განათება „ისევ გვახსენებს შუქს, რომელიც ყოველთვის სძლევს ბოროტებასა და სიბნელეს, სიცოცხლის ღირებულებას, რომლისთვისაც უნდა იბრძოლო“.
„ჩვენ ვაფასებთ ებრაული საზოგადოების წვლილს უკრაინის სახელმწიფოს განვითარებაში, რომელიც დღეს გაბედული ბრძოლით ამტკიცებს თავის უფლებას დამოუკიდებლობისა და დემოკრატიის საკითხებში“, - განაცხადა პრეზიდენტმა.