"ლავრას ბერების გამოსახლების" სასამართლო პროცესი გადაიდო
ჩრდილოეთ საქალაქო სააპელაციო სასამართლოს სხდომა კიევ-პეჩერის ლავრიდან „ბერების გამოსახლების“ საქმეზე, რომელიც 2023 წლის 21 დეკემბერს უნდა ჩატარებულიყო, მოსამართლის, ავადმყოფობის გამო გაუქმდა. ამის შესახებ ლავრის ადვოკატმა, დეკანოზმა ნიკიტა ჩეკმანმა თავის ტელეგრამ-არხზე ისაუბრა.
მისი თქმით, მორიგი შეხვედრის თარიღი ჯერჯერობით უცნობია. სხდომა ჩატარდება დაახლოებით ერთ თვეში - 2024 წლის იანვრის ბოლოს.
ადვოკატმა მადლობა გადაუხადა ყველას ლოცვისთვის და მოუწოდა, განაგრძონ მონასტრის მცხოვრებთათვის ლოცვა.
მანამდე მჟკ წერდა, რომ სასამართლო განიხილავს ლავრას საჩივარს მონასტრიდან ბერების გამოსახლებასთან დაკავშირებით.