დუმენკომ და ბუდანოვმა სამღვდელოების ინსტიტუტის განვითარებაზე ისაუბრეს
მხარეებმა ასევე განიხილეს რელიგიათაშორისი და ქრისტიანთაშორისი ურთიერთობები, ასევე უკრაინის სოციალურ-ეკონომიკური მდგომარეობა.
მეუ-ს ხელმძღვანელი ეპიფანე დუმენკო შეხვდა თავდაცვის სამინისტროს მთავარი სადაზვერვო სამმართველოს ხელმძღვანელს კირილ ბუდანოვს, სადაც ისაუბრა სამხედრო პერსონალის სულიერ მხარდაჭერაზე, სამღვდელოების ინსტიტუტის განვითარებაზე, ასევე რელიგიათაშორის და ინტერრელიგიურ საკითხებზე, ქრისტიანული ურთიერთობებზე. იუწყება მეუ-ს ვებგვერდი.
„საუბრისას ვისაუბრეთ რუსეთის სრულმასშტაბიანი თავდასხმის მოგერიების წინა პლანზე არსებულ ვითარებაზე, სამშობლოს დამცველ უკრაინელი ჯარისკაცების სულიერ მხარდაჭერაზე და სამღვდელოების ინსტიტუტის შემდგომი განვითარებისთვის თანამშრომლობაზე“, - ნათქვამია მეუ-ს პრესსამსახურის განცხადებაში.
როგორც მჟკ იტყობინება, დუმენკო ოგიენკოს პრემიის ლაურეატი გახდა რელიგიათშორის მშვიდობისთვის შეტანილი წვლილისთვის.