ემე-ის ხელმძღვანელმა ისაუბრა აშშ-ს ელჩთან მეუ-ს საკითხზე თანამშრომლობაზე
მეუფე იერონიმე ბერძნული მსოფლიო ასოციაციის წარმომადგენლებს რელიგიისა და გეოპოლიტიკის შესახებ ესაუბრა.
ათენისა და სრულიად საბერძნეთის მთავარეპისკოპოსმა იერონიმემ ისაუბრა "კარგ თანამშრომლობაზე" საბერძნეთში აშშ-ს ელჩთან მეუ-ს აღიარების საკითხზე, იუწყება ბერძნული გამოცემა Romfei.
მსოფლიო საბერძნეთის საპარლამენტთაშორისო ასოციაციის წევრებთან შეხვედრისას საბერძნეთის ეკლესიის წინამძღვარმა, არქიეპისკოპოსმა იერონიმემ განაცხადა, რომ ისინი „განსაკუთრებულ და მნიშვნელოვან საქმეს ასრულებენ“.
საბერძნეთის მსოფლიო საპარლამენტთაშორისო ასოციაციის წარმომადგენლებმა აღნიშნეს, რომ ისინი "დაინტერესებულნი და შეშფოთებულნი არიან განათლების, რელიგიის, გეოპოლიტიკის საკითხებით" და ისინი "ყველა საკითხში" არიან მეუ-ის მხარეს.
თავის მხრივ, მთავარეპისკოპოსმა იერონიმემ, მეუ-ს აღიარების შესახებ საუბრის კონტექსტში, ხაზი გაუსვა საბერძნეთში ამერიკის ელჩთან „კარგ თანამშრომლობას“ და განაცხადა, რომ „ჩვენ ერთი ოჯახი ვართ მსოფლიო საპატრიარქოსთან“.
მანამდე მჟკ წერდა, რომ ათენისა და სრულიად საბერძნეთის მთავარეპისკოპოსმა იერონიმემ განაცხადა, რომ ბერძნული მართლმადიდებლური ეკლესია და კონსტანტინოპოლის საპატრიარქო ერთი ოჯახია.