პო-ის ხელმძღვანელმა მტრები უწოდა მათ, ვინც ეკლესიების დარბევისკენ მოუწოდებს
პრეზიდენტის ადმინისტრაციის ხელმძღვანელმა, ანდრეი ერმაკმა, ფაქტობრივად მტრისთვის მუშაობაში დაადანაშაულა ისინი, ვინც მოუწოდებს უმე-ის ტაძრების დანგრევისკენ.
უკრაინის პრეზიდენტის აპარატის ხელმძღვანელმა, ანდრეი ერმაკმა, რეალურად დაადანაშაულა ისინი, ვინც უკრაინაში „რუსული ეკლესიის“ არსებობის გამო რელიგიური კონფლიქტის ირგვლივ იდეებს იყენებს, მტრისთვის მუშაობაში. ამის შესახებ მან თავის ტელეგრამ არხზე დაწერა.
„ამ ბოლო დროს დიდი რაოდენობით დეზინფორმაციული პუბლიკაციები და ყალბი მასალა გამოჩნდა სოციალურ ქსელებში, ჩეთებში, რომლებსაც რუსული ბოტები და „სასარგებლო იდიოტები“ ავრცელებენ უკრაინაში“, - თქვა ერმაკმა.
მისი აზრით, ეს მოწმობს რუსების მიერ ინფორმაციისა და ფსიქოლოგიური ოპერაციების გამოყენებას უკრაინის საზოგადოების შინაგანი გახლეჩვის მიზნით. იერმაკმა ხაზგასმით აღნიშნა, რომ დღეს შიდა კონფლიქტების გასაღვივებლად ყველაზე ხშირად გამოიყენება ორი თემა:
- ნატოში გაწევრიანების საკითხებზე კამათი და ჯარის „არასწორი ქმედებები“;
– იდეები რელიგიური კონფლიქტის ირგვლივ უკრაინაში „რუსული ეკლესიის“ არსებობის გამო. Განადგურებისკენ მოწოდება.
პრეზიდენტის აპარატის უფროსმა მოქალაქეებს მოუწოდა, გადაამოწმონ ინფორმაცია, გამოიჩინონ სიფხიზლე პუბლიკაციების ანალიზისას და არ იჩქარონ დასკვნების გამოტანა.
„მხარში ვუჭერთ ჩვენს ჯარისკაცებს და უკრაინას, რადგან დღეს ჩვენ ყველანი გადარჩენისთვის ვიბრძვით ომში. ეს არის სამამულო ომი“, - განაცხადა მან.
ანდრეი ერმაკმა ხაზგასმით აღნიშნა, რომ SBU მუშაობს. ჩვენ არ უნდა შევუშალოთ ხელი მათ თავიანთი საქმის კეთებაში პროვოკატორების წინააღმდეგ“.