უკრაინის კვალდაკვალ: გერმანიამ კანაფის ლეგალიზება მოახდინა
გერმანიაში 407-მა პარლამენტარმა მხარი დაუჭირა ქვეყანაში კანაფის მოხმარების ლეგალიზების კანონს, იუწყება Deutsche Welle.
მმართველი კოალიცია ამბობს, რომ ახალი კანონი „ხელს შეუწყობს კანაფის საპასუხისმგებლო გამოყენებას, რადგან ის მოითხოვს ნარკოტიკების ლეგალური ხელმისაწვდომობის შეზღუდვას მრავალი წესით, რეგულაციებითა და შეზღუდვებით“.
ამავდროულად, გერმანელებს შეუძლიათ არა მხოლოდ კანაფის შენახვა და გამოყენება, არამედ მოშენებაც 2024 წლის 1 აპრილიდან.
ამგვარად, მოზარდებს საშუალება ექნებათ სახლში სამი ძირი კანაფი მოიყვანონ და 50 გრამი შეინახონ, საზოგადოებრივ ადგილებში კი 25 გრამამდე მოხმარების უფლება ექნებათ.