უკრაინის მთავრობამ ბიუჯეტური თანხა დახარჯა ლგბტ პროპაგანდაზე ბავშვებში
უკრაინაში საბავშვო ბიბლიოთეკისათვის განკუთვნილ წიგნებზე, სადაც კომიქსებია ერთმანეთზე მექორწინე პრინცესებზე, გამოიყო 666 ათასი გრივნა.
უკრაინის კულტურის სამინისტრომ და ,,უკრაინის წიგნის ინსტიტუტმა’’ შეიძინა წიგნები ,,პრინცესა + პრინცესა: დიდხანს და ბედნიერად’’ 1240 ტირაჟით 5 წლიდან ბავშვებისათვის, გვამცნო საზოგადოებრივი მოძრაობის საიტმა «Всі разом!».
კულტურის სამინისტრომ დაადასტურა, რომ კომიქსები ლგბტ-ურთიერთობებზე ნამდვილად იქნა შეძენილი და გადაიგზავნა საბავშვო ბიბლიოთეკებისათვის მთელი უკრაინის სკოლებსა და ბაღებში.
წიგნის ავტორია– ახალი ზელანდიელი მწერალი და ილუსტრატორი კეიტ ო ნილი.
წიგნების სია, რომლის რიცხვშიც შედია წიგნი უჩვეულო ,,ზღაპარი’’ ,დამტკიცებულ იქნა კამბიუმის მიერ ჯერ კიდევ 2019 წლის 5 ივლისს.
წიგნის ინსტიტუტისგან, წიგნის ფორმირებაზე პასუხისმგებლად, დაინიშნა იური მარჩენკო და ასევე გამომცემლობა «რიდნა მოვა»,რომლებმაც გამოუშვეს წიგნები. მაშასადამე, მაშინ შეთანხმდნენ 666 ათასი გრივნის ოდენობის წიგნის გამოცემაზე. კონკრეტულად კომიქსზე რამდენი თანხა დაიხარჯა მითითებული არ არის.
გამომცემლობა არ მალავდა, რომ წიგნი გამოიცა მიზანმიმართულად ,,სტერეოტიპული წარმოდგენების’’ გადასალახავად ადამიანებთან ურთიერთობაში. სინამდვილეში კომიქსები ,,შეიცავს ერთსქესიანთა ქორწინების მიმართ აგრესიის პროპაგანდას’’. აღნიშნავენ საიტზე «Все вместе!».
როგორც მჟკ იტყობინებოდა, აშშ-ში აკრძალეს ლგბტ დახმარება - ბავშვები დაუბრუნდნენ ტრადიციულ ორიენტაციას.