შეუკვეთილი მოძრაობების შესახებ
საქართველოს ეროვნული უსაფრთხოების სამსახურის მოთხოვნით, სპეციალური კავშირის სამსახურმა უკრაინაში საიტები „СПЖ აშშ-ში“ და „СПЖ ბულგარეთში“ დაბლოკა.
რომ ბლოკირება – სიტყვის თავისუფლების დარღვევა, ძალიან აშკარაა, რომ ამის სერიოზულად განხილვა საჭირო არ არის. ამიტომ, მოდით, შევეცადოთ გავიგოთ სუს-ის წარმომადგენლების ლოგიკა.
სპჟ-ის ვებსაიტები ბულგარულ და ინგლისურ ენებზე ეთერით გადის ამ ქვეყნების აუდიტორიისთვის, აქვეყნებს სიახლეებს და სტატიებს, რომლებიც საინტერესოა მართლმადიდებელი ბულგარელებისა და ამერიკელებისთვის.
და აი, თქვენ ბლოკირებთ ამ რესურსებს. ბლოკირებთ არა ბულგარეთში, არა აშშ-ში (შესაძლოა, სიამოვნებით გააკეთებდით, მაგრამ რესურსები არ გაქვთ), არამედ უკრაინაში. რისთვის? ჩვენ რა, მილიონობით ადამიანი ბულგარულ და ინგლისურ ენებზე კითხულობს? არა.
შემდეგ. რატომ სწორედ ეს ქვეყნები? ამ მომენტისთვის კიდევ არის სპჟ-ის ვებსაიტები გერმანიაში, საბერძნეთში, სერბეთში, ათოსზე. რატომ არ ბლოკირებთ მათ? რა არის ლოგიკა?
ამ ბლოკირებით როგორ გააცოცხლებთ უკრაინას? პირიქით – ეს ქმედებები ქვეყნის შერცხვენას იწვევს საზღვარგარეთ, უკიდურესად უარყოფითად მოქმედებს მის იმიჯზე. ამავდროულად, ამერიკელებს და ბულგარელებს ბლოკირებიდან – „არ ცივა, არ ცხელი“.
მაშ, რა იყო ეს?
როდესაც ადამიანი მძიმე საკვებით, ან სხვა ინტოქსიკაციაში იმყოფება, მისი მოძრაობები კარგავს ცნობიერებას და ხდება ქაოტური. მსგავსი სიტუაციაა, როდესაც ადამიანი იხრჩობა.
სამწუხაროდ, ჩვენ დიდი ხანია ვაკვირდებით, რომ უკრაინის მართლმადიდებელი ეკლესიის მიმართ ხელისუფლების ქმედებები დიდი ხანია დაკარგულია ლოგიკა. შთაბეჭდილება არის, რომ ვინმე ზემოთ ეკლესიას და მორწმუნეებს „მტრად“ მიიჩნევს და უბრალოდ ცდილობს მაქსიმალური ზიანი მიაყენოს მათ, არ noticing, რომ ზიანს აყენებს საკუთარ ქვეყანას: მის ერთიანობას, რეპუტაციას და სხვა.
რჩება იმედი, რომ ნებისმიერი ინტოქსიკაცია irgendwann მთავრდება. უკეთ იქნება, თუ ეს დასრულდება გამოჯანმრთელებით.